Parma continuă să domine în Serie B. O nouă victorie pentru echipa lui Man și Mihăilă

Dennis Man îl felicită pe Hernani pentru golul marcat
Dennis Man îl felicită pe Hernani pentru golul marcatProfimedia
Parma s-a impus cu 2-1 pe terenul Cittadellei și are un avans de șase puncte față de următoarele echipe din clasament.

Cittadella - Parma 1-2

Bernabe a deschis scorul pentru Parma încă din minutul 8, iar Hernani a dublat avantajul în minutul 38, înainte ca Negro să reducă din handicap în minutele de prelungire ale primei reprize (45+3).

La oaspeți, Dennis Man a fost titular și a fost notat cu una dintre cele mai bune note ale meciului de către Flashscore - 7,4.

Valentin Mihăilă a fost rezervă și a fost introdus pe teren în ultimul sfert de oră al partidei.

Cu acest succes, Parma a făcut un alt pas important spre promovarea în Serie A, fiind lider în liga a 2-a cu 51 de puncte, șase mai mult decât Cremonese și Como care ocupă locurile următoare.