Dennis Man câștigă primul trofeu cu Parma, într-o finală cu spaniolii de la Elche

Dennis Man la Parma
Dennis Man la ParmaProfimedia
Atacantul român Dennis Man a deschis scorul în partida amicală disputată de formația sa Parma împotriva spaniolilor de la Elche. Ambele formații evoluează în ligile secunde ale țărilor lor.

După 90 de minute a fost 1-1 în finala celei de-a 62-a ediție a Trofeului ''Festa d'Elx''.

Meciul s-a desfășurat pe stadionul echipei spaniole de ligă secundă și a fost câștigat de italieni cu 5-3 la loviturile de departajare.

Man a deschis scorul în min. 14, ibericii egalând după pauză, prin Lucas Boye (53).

Dennis Man a jucat 73 de minute, în timp ce Valentin Mihăilă a fost rezervă la echipa de Serie B.