Scandalul nu l-a afectat pe Osimhen. Nigerianul a reușit să înscrie, iar Napoli a câștigat cu 4-0

Lecce - Napoli 0-4
Lecce - Napoli 0-4AFP
Napoli a reușit să treacă cu 4-0 de Lecce, Victor Osimhen aflându-se printre marcatori.

După victoria cu 4-1 în fața lui Udinese de la mijlocul săptămânii, campioana Italiei a reușit să înscrie din nou de patru ori. Victor Osimhen pare că nu s-a lăsat afectat de ironiile de pe rețelele de socializare, iar acesta a marcat pentru al doilea meci consecutiv, iar Napoli ocupă, temporar, locul trei.

Echipa a reușit să deschidă scorul în minutul 16 prin Ostigard, iar la pauză au intrat cu avantaj. În repriza a doua, Osimhen a reușit să înscrie pentru 2-0 în minutul 51, iar ultimele două goluri au fost marcate pe final de partidă - în minutul 88 și 90+5 de Gaetano, respectiv Politano.