Napoli și AS Roma au împărțit punctele. Trupa lui De Rossi obține egalul pe final

Napoli - AS Roma 2-2
Napoli - AS Roma 2-2Profimedia
Napoli și AS Roma au remizat, scor 2-2, într-un duel din etapa cu numărul 34 din Serie A.

Prima repriză a fost stinsă, fără niciun gol marcat. În cea de-a doua repriză, Dybala a deschis scorul în minutul 59 al partidei, dar Olivera a egalat în minutul 65. Napoli a preluat conducerea prin Osimhen, minutul 84, dar trupa lui De Rossi nu s-a lăsat și a înscris un ultim gol, în minutul 89 prin Abraham.

În urma acestui rezultat, cele două echipe își păstrează pozițiile în clasament, AS Roma locul 5, cu 59 de puncte, iar Napoli locul 8, cu 50 de puncte.