Juventus obține a treia victorie consecutivă își consolidează poziția secundă în Serie A

Fagioli și Bremer au înscris pentru victoria lui Juve
Fagioli și Bremer au înscris pentru victoria lui JuveProfimedia
Juventus s-a impus cu 2-0 acasă în fața celor de la Cremonese, în runda cu numărul 35 din Serie A.

Juventus - Cremonese 2-0

Cu trei etape înainte de final, Juventus își asigură calificarea în UEFA Champions League, înregistrând o victorie cu 2-0 în fața unei Cremonese amenințate cu retrogradarea.

Gazdele au fost nevoite să muncească din greu pentru victorie, dar au marcat de două ori după pauză și au revenit pe locul doi în Serie A, la opt puncte în fața celei de-a cincea clasate, AC Milan.

Notele acordate de Flashscore
Notele acordate de FlashscoreFlashscore

Juventus și-a asigurat victoria după pauză, în urma unui gol superb înscris de Nicolo Fagioli, care a găsit colțul scurt cu o lovitură fulgerătoare de la marginea careului. Federico Chiesa a fost apoi aproape de a dubla avantajul, în timp ce Milik a avut un gol anulat pentru offside.

Al doilea gol a venit în cele din urmă cu 11 minute înainte de final, când Bremer a marcat cu capul din interiorul careului, punând capăt oricărei speranțe deșarte de revigorare a lui Cremonese, care este foarte aproape să revină după un sezon în Serie B.