Incident la meciul dintre Empoli și Lecce. A fost amânat startul din cauza unui incendiu

Meciul dintre Empoli și Lecce a fost amânat din cauza unui incendiu
Meciul dintre Empoli și Lecce a fost amânat din cauza unui incendiuProfimedia
Lovitura de start a meciului dintre Empoli și Lecce, programat luni seară în campionatul de fotbal al Italiei, a fost amânată cu o oră din cauza unui început de incendiu în zona vestiarelor stadionului toscan.

Clubul Lecce a precizat, pe contul său de Twitter, că această amânare s-a datorat unui "scurt circuit în vestiarul echipei gazdă", Empoli.

Conform postului de televiziune care a transmis partida și presei italiene, pompierii au intervenit din cauza unui "început de incendiu" în zona vestiarelor, care a fost stins rapid.

Empoli, cu internaționalul român Răzvan Marin printre titulari, s-a impus cu 1-0 fața celor de la Lecce, după ce Liga italiană a amânat cu o oră startul partidei de pe Stadio ”Carlo Castellani”.

Gazdele au marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 62, dintr-un penalty transformat de Francesco Caputo.

Răzvan Marin a fost integralist în acest joc și a primit un cartonaș galben în prelungirile meciului (90+6), fiind notat cu 6,9 de Flashscore.

Într-o altă partidă programată luni în Serie A, Sassuolo a remizat pe teren propriu, 1-1, cu Torino FC. Gazdele au deschis scorul în prima repriză, prin Andrea Pinamonti (36), însă torinezii au restabilit egalitatea în partea a doua a jocului, prin Antonio Sanabria (66).