Thriller în Premier League! Man United câștigă în minutul 90+7 pe terenul lui Wolves

Mainoo a marcat golul victoriei pentru Man United
Mainoo a marcat golul victoriei pentru Man UnitedProfimedia
Manchester United a obținut o victorie de senzație în Premier League, reușind să se impună cu 4-3 pe terenul lui Wolverhampton.

După scandalul în care a fost implicat zilele trecute, când a fost amendat cu 500 de mii de lire pentru o petrecere ”de 12 ore cu tequila”, Marcus Rashford a fost iertat de managerul Erik ten Hag și atacantul englez i-a răsplătit încrederea marcând încă din minutul 5.

Hojlund a dat semne că s-a adaptat în Premier League și a apărut din nou pe lista marcatorilor 17 minute mai târziu (22), United dând impresia că este în control total al partidei.

Sarabia a redus din diferență în minutul 71 din penalty, pentru ca McTominay să refacă avansul ”diavolilor roșii” patru minute mai târziu.

Când părea că formația vizitatoare se îndreaptă spre o victorie confortabilă, gazdele au punctat de două ori și au restabilit egalitatea.

Kilman a făcut 2-3 în minutul 85, pentru ca Neto să arunce tribunele în aer cu golul marcat în minutul 90+5.

Bucuria fanilor avea să fie, însă, de scurtă durată, tânărul Mainoo marcând în minutul 90+7 un nesperat gol al victoriei.

Manchester United ocupă locul 7 după acest succes (35p), în timp ce Wolverhampton este pe 11, cu 29 de puncte.