Răspunsul antrenorului lui Tottenham la întrebarea: "Cum s-a descurcat Radu Drăgușin?"

Ce a spus antrenorul lui Tottenham după primul meci ca titular al lui Radu DrăgușinProfimedia
Radu Drăgușin a debutat ca titular în înfrângerea suferită de Tottenham la Fulham, scor 3-0.

Întrebat despre debutul ca titular al lui Radu Drăgușin alături de Romero în centrul defensivei, Postecoglou a răspuns: "Nu e vorba de individualități, ci de colectiv, nu cred că cineva din vestiar e mulțumit de cum au decurs lucrurile în seara asta, cu siguranță nu eu".

Radu Drăgușin a fost integralist în centrul defensivei și a primit a doua cea mai mare notă dintre fundașii lui Tottenham.

Referitor la desfășurarea partidei, Ange a spus "nu a fost grozav. Prima repriză a fost în regulă, am crezut că am avut destul de mult din joc, destul de dezamăgit de unele dintre lucrurile noastre din prima treime, de controlul nostru general al jocului, dar odată ce au marcat al doilea gol, am părut să ne pierdem calea, și am fost dezamăgit și de acest aspect.

Din punctul nostru de vedere, ceea ce știm este că atunci când ne aducem intensitatea și ritmul nostru, indiferent împotriva cui jucăm, și nu vei câștiga tot timpul, suntem încă foarte competitivi și cred că nu am avut asta în repriza a doua".