Cristiano Ronaldo îl învinge pe Reghecampf / Echipa lui Tătărușanu, doar egal cu Al Riyadh

Al Nassr - Al Taee 5-1 / Abha - Al Riyadh 1-1
Al Nassr - Al Taee 5-1 / Abha - Al Riyadh 1-1AFP
În etapa cu numărul 25 din Arabia Saudită, Al Nassr-ul lui Cristiano Ronaldo trece de trupa antrenată de Reghe, scor 5-1, în timp ce Abha, formația la care evoluează Ciprian Tătărușanu, reușește doar un egal cu Al Riyadh.

Al Nassr învinge trupa antrenată de Laurențiu Reghecampf, Al Taee, scor 5-1. Otavio a deschis scorul în minutul 20 al partidei, iar. Misidjan a adus egalarea, în minutul 22. În prelungirile primei reprize, Ghareeb a reușit să aducă Al Nassr în avantaj, după ce, în minutul 36, Misidjan a văzut cartonașul roșu.

A doua repriză a fost controlată total de CR7&CO. Ronaldo a reușit să înscrie în minutele 65, 67 și 87, scorul final fiind de 5-1.

În celălalt meci, Abha, echipa la care evoluează Ciprian Tătărușanu, a reușit doar o remiză cu Al Riyadh, scor 1-1. Românul a primit gol în minutul 70.