Messi, din nou absent. Inter Miami reușește doar o remiză cu New York City

Messi, accidentat, a lipsit din nou pentru Miami
Messi, accidentat, a lipsit din nou pentru MiamiAFP
Lionel Messi nu a fost din nou prezent în lot din cauza unei accidentări, el ratând al treilea meci consecutiv. Echipa lui a reușit doar o remiză (1-1) cu New York City.

Messi a fost înlocuit după 38 de minute în victoria echipei în fața lui Toronto FC, la 20 septembrie, dar a lipsit de la următorul meci de campionat, la Orlando, și de la înfrângerea de miercuri din US Open Cup, în fața lui Houston.

Înainte de meciul de la Toronto, câștigătorul Cupei Mondiale a lipsit de la deplasarea de la Atlanta, dar de la meciul de calificare al Argentinei la Cupa Mondială din Bolivia.

Antrenorul argentinian al lui Miami, Gerardo Martino, a declarat că echipa sa, care este lipsită și de fundașul dreapta DeAndre Yedlin, a avut ghinion în ceea ce privește accidentările.

"Accidentele fac parte din ce se întâmpla într-un sezon, dar rareori se întâmplă atât de multe, dar trebuie să le acceptăm", a spus el.

Inter Miami a fost condusă timp de 18 de minute, Rodriguez de la New York City reușind să deschidă scorul în minutul 77. Inter Miami a egalat cu greu, în prelungirile partidei (90+5). Autorul golului a fost Martinez.