Primul meci al lui Luis Suarez la Inter Miami. Echipa din MLS a reușit doar o remiză cu El Salvador

Inter Miami - El Salvador 0-0
Inter Miami - El Salvador 0-0Profimedia
În primul meci amical din acest an pentru Inter Miami, echipa la care evoluează Lionel Messi, recent desemnat cel mai bun jucător masculin al FIFA, a reușit doar o remiză albă cu El Salvador.

Inter Miami a remizat (0-0) cu naționala din El Salvador, vineri noapte, într-un meci demonstrativ.

Starul argentinian a jucat în prima repriză alături de atacantul uruguayan Luis Suarez, noul său coechipier pentru viitorul sezon din MLS. Suarez s-a reîntâlnit cu Messi la Miami, după ce cei doi au jucat șase sezoane împreună la Barcelona.

Fanii au umplut stadionul Cuscatlán cu câteva ore înainte de start. Președintele El Salvadorului, Nayib Bukele, a profitat de ocazie pentru a se întâlni cu Messi și a găzduit echipa la Casa Prezidențială înainte de meci.

Messi a avut câteva ocazii de gol și l-a servit pe Jordi Alba pentru o ocazie de gol în minutul 39, dar portarul Mario González a intervenit și a salvat.

Antrenorul lui Inter Miami, Gerardo Martino, i-a schimbat în repriza secundă pe Messi, Suárez, Jordi Alba și Sergio Busquets