Real Madrid a învins-o pe Man United: Primul gol pentru Bellingham și reușită din foarfecă pentru Joselu

Joselu a înscris din foarfecă
Joselu a înscris din foarfecăAFP
Real Madrid și Manchester United s-au întâlnit în cadrul turneului Soccer Champions Tour din SUA.

Real Madrid - Manchester United 2-0

Real Madrid a bifat a doua victorie din competiție, după ce în primul meci a revenit de la 0-2 și a câștigat meciul cu AC Milan. Pe stadionul NRG din Houston, madrilenii s-au impus cu 2-0 în fața lui United.

Pentru Real au înscris pentru prima dată Bellingham și Joselu. Ambii jucători au fost aduși la club în această vară. Internaționalul englez a deschis scorul în minutul 6, când a finalizat cu un lob de la circa 18 metri pasa lui Rudiger. Scorul final a fost stabilit de Joselu, în minutul 89, când înscris spectaculos din foarfecă.