PSG irosește un avantaj de două goluri, iar Brest revine și obține o remiză

PSG - Brest 2-2
PSG - Brest 2-2Profimedia
Paris Saint-Germain a irosit un avantaj de două goluri și a remizat (2-2) în Ligue 1, pierzând și seria de 14 victorii consecutive în meciurile directe cu Brest.

Ambele echipe au fost într-o formă impresionantă în ultimele săptămâni și, în timp ce Brest le-a suflat în ceafă mai tot meciul, PSG și-a creat ocazii mari în această partidă.

Bradley Barcola a reușit să ofere o pasă perfecă lui Marco Asensio, iar spaniolul a reușit să înscrie la prima sa apariție în campionat din septembrie.

Asensio a deschis scorul pentru PSG
Asensio a deschis scorul pentru PSGProfimedia

Șapte minute mai târziu, șutul lui Asensio a fost blocat, dar Randal Kolo Muani a reușit să introducă mingea în poartă, PSG reușind să intre cu un avantaj de două goluri la pauză.

Brest a început în forță a doua repriză.

Mahdi Camara a reușit să înscrie în minutul 55 al partidei, iar "Les Pirates" au redus din diferență. Brest a continuat să lupte împotriva unei echipe PSG care a părut frustrată în unele momente și au reușit să înscrie din nou în minutul 80 prin Mathias Pereira Lage.

Brendan Chardonnet a reușit un blocaj superb pentru a-l împiedica pe Mbappé în finalul partidei, iar cele două echipe au fost nevoite să se mulțumească cu o remiză, punând capăt unei serii de cinci și șase victorii pentru PSG și, respectiv, Brest.