Nu le merge bine nici în campionat! PSG, egalată în prelungiri de Lille

Lille și PSG au terminat la egalitate, scor 1-1, în runda cu numărul 16 din Ligue 1AFP
Lille și PSG au terminat la egalitate, scor 1-1, în runda cu numărul 16 din Ligue 1.

Lille - PSG 1-1

După remiza de la Dortmund (1-) din Champions League, într-o partidă care poate fi cu ușurință considerată drept cea mai spectaculoasă din acest sezon european, parizienii au încheiat cu același scor pe terenul rivalei Lille în campionat.

O victorie i-ar fi ajutat pe cei de la PSG să se distanțeze în fruntea Ligue 1 la 6 puncte de urmăritoarea Nice, însă acest lucru nu a fost permis de Jonathan David, atacantul canadian aducând egalarea în prelungiri pentru Lille, după ce anterior Kylian Mbappe a transformat un penalty în minutul 66.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

De partea cealaltă, Lille a înregistrat cea de-a doua remiză consecutivă și este pe locul 4 în campionat, cu 28 de puncte.