Mbappe salveză PSG, iar echipa sa obține o victorie pe final de meci cu Brest

Brest - PSG 2-3
Brest - PSG 2-3AFP
Un gol marcat pe final de meci de Kylian Mbappe i-a permis lui Paris St Germain să smulgă o victorie cu 3-2 la Brest, duminică, în Ligue 1.

Oaspeții au primit un penalty după ce Lilian Brassier l-a faultat pe Randal Kolo Muani. Deși lovitura de pedeapsă a lui Mbappe a fost barată inițial, mingea a ajuns tot la francez, iar acesta a reușit să o bage în poartă.

PSG se află pe locul doi, cu 21 de puncte, la un punct în spatele liderului Nice. Brest este pe locul șase, cu 15 puncte.

Warren Zaire-Emery, în vârstă de 17 ani, și-a etalat abilitățile după 16 minute de joc, când șutat fulgerător în colțul din stânga sus, iar PSG a preluat conducerea.

Mbappe a dublat scorul marcând al 250-lea său gol la echipa de club, când a trimis cu calm mingea în colțul din stânga jos, în minutul 28.

Steve Mounie a fost aclamat de fanii gazdelor când a înscris un gol din apropiere cu puțin timp înainte de pauză, iar Jeremy Le Douaron a egalat imediat.