Fanii lui Metz îi cer demisia lui Ladislau Boloni după a noua înfrângere în zece meciuri în Ligue 1

Jucătorii lui Metz
Jucătorii lui MetzAFP
Metz, echipa antrenată de Ladislau Boloni, a pierdut pe teren propriu, scor 1-2, meciul cu Olympique Lyon, din cadrul etapei a 23-a din Ligue 1.

Pentru elevii lui Ladislau Boloni a fost al 10-lea meci consecutiv fără victorie în Ligue 1.

În urma eșecului cu Lyon, suporterii celor de la Metz nu au mai rezistat și au pătruns direct pe teren la finalul meciului.

Nemulțumiți de situația echipei în prezent, ei i-au cerut demisia lui Ladislau Boloni.

La finalul meciului cu Metz, Ladislau Boloni a transmis că nu renunță la lupta pentru salvarea de la retrogradare. Românul a spus ce l-a nemulțumit la formația sa, dar și care au fost plusurile.

Dacă sunt frustrat? Toate înfrângerile sunt frustrante. În ceea ce privește voința, prezența mentală, nu am de gând să-mi felicit jucătorii, dar au făcut tot ce au fost capabili”.

Unii și-au depășit chiar limitele, dar nu a fost suficient. Apoi, în meci, când primești un gol în minutul 46, te doare foarte tare. A fost o lovitură în ceafă. În aceeași situație, i-am văzut pe cei de la Lyon dând mingea în tribune, rupând ritmul”.

Nu suntem capabili să ne descurcăm așa. Asta ne lipsește, să fim mai buni în joc. După aceea, cred că am avut o a doua repriză bună. Cu o presiune bună asupra Lyonului și cel puțin trei ocazii”, a spus Boloni.