Steaua a fost învinsă în primul meci din 2024 și se îndepărtează de play-off. Scorurile din Liga 2

Bogdan Chipirliu
Bogdan ChipirliuProfimedia
Liga 2 s-a reluat în acest weekend după o pauză de câteva săptămâni cu partidele din runda a 16-a.

Steaua București începe campania din acest an cu o înfrângere. Roș-albaștrii au fost învinși de CSM Reșița cu 3-1.

Sergiu Rimovecz a deschis scorul pentru reșițeni, iar Bogdan Chipirliu a restabilit egalitatea până la pauză.

Cele două goluri ale lui Marian Draghiceanu din repriza a doua au fost decisive pentru soarta partidei.

Lider în Liga 2 este Corvinul Hunedoara după o victorie cu 3-0 în partida cu CSM Slatina.

Șelimbăr, revelația sezonului în Liga 2 și lider autoritar în tur,  are însă un meci mai puțin disputat și joacă mâine în deplasare cu Viitorul Tg. Jiu.