CSA Steaua, sancționată sever pentru incidentele de la meciul cu Dinamo

Dinamo București a învins-o pe CSA Steaua București cu scorul de 3-0, pe 15 mai
Dinamo București a învins-o pe CSA Steaua București cu scorul de 3-0, pe 15 maiProfimedia
Echipa de fotbal de ligă secundă CSA Steaua a fost sancționată de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal cu penalitate sportivă 50.625 de lei, pentru incidentele provocate de suporteri la partida cu Dinamo, de pe Arena Națională.

"În temeiul art. 82/2 și 3a și c din RD raportat la art. 83/2/d din RD, Clubul Sportiv al Armatei Steaua București se sancționează cu penalitate sportivă de 50.625 lei", se arată în decizia Comisiei de Disciplină.

Dinamo București a învins-o pe CSA Steaua București cu scorul de 3-0 (0-0), la 15 mai, pe Arena Națională, într-un meci din etapa a noua a fazei play-off a Ligii a II-a de fotbal.

În debutul reprizei secunde, jocul a fost întrerupt circa șase minute (min. 52-58), din cauza fumului produs de torțele și fumigenele aruncate pe teren din peluza echipei Steaua.