CSA Steaua își consolidează poziția de lider în play-out după o victorie dramatică în deplasare cu Tunari

CSA Steaua
CSA Steaua Profimedia
S-au jucat partidele din play-out-ul Ligii 2, etapa 6 CSA Steaua s-a impus in extremis și rămâne pe primul loc în grupa B, iar CSM Slatina a obținut scorul rundei.

CSA Steaua București a câștigat dificil în deplasare pe terenul celor de la Tunari, scor 2-1, în etapa cu numărul 6 a play-out-ului din Liga 2.

CSM Reșița și CSA Steaua, lidere în cele două grupe din play-out

Drăghici a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 26 al jocului, însă la pauză a fost egal. Borcea a punctat pentru Tunari în minutul 43.

În a doua repriză, CSA Steaua a avut controlul posesiei și a dat în cele din urmă lovitura de grație în al treilea minut de prelungire prin Chipirliu.