UTA și Sepsi domină echipa etapei. Otele este jucătorul etapei

Otele este jucătorul etapei
Otele este jucătorul etapeiProfimedia
Flashscore îți prezintă Echipa Etapei după desfășurarea partidelor din cadrul rundei a 8-a din play-off-ul și play-out-ul Superligii României de fotbal.
Rezultate etapa 8 din play-off și play-out
Rezultate etapa 8 din play-off și play-outFlashscore

În urma acestei etape s-a stabilit și câștigătoarea play-out-ului, UTA adjudecându-și prima poziție indiferent de rezultatele din ultima etapă.

Echipa etapei
Echipa etapeiFlashscore

Portar

Roland Niczuly (Sepsi OSK) - Nota Flashscore - 8.6

Portarul covăsnenilor a reușit să oprească șase din cele șapte șuturi expediate pe spațiul porții de jucătorii lui Farul Constanța

Fundași

Aliji Naser (FC Voluntari) - Nota Flashscore - 7.7

Ilfovenii au terminat la egalitatea derby-ul din subsolul play-out-ului, reușind să scape fără gol primit în deplasarea de la Botoșani. Naser a fost unul dintre pilonii defensivei lui FC Voluntari.

Valentin Țicu (Petrolul) - Nota Flashscore - 7.6

Țicu a fost decisiv în partida câștigată de ploieșteni în fața lui Oțelul Galați. Fundașul i-a pasat decisiv lui Berisha în minutul 80, care a reușit să înscrie golul victoriei.

Dorinel Oancea (U Cluj) - Nota Flashscore - 7.5

În minutul 60 al partidei contra lui Dinamo, Oancea a profitat de greșeala portarului Golubovic și a restabilit egalitatea la doi.

Romario Benzar (FC Botoșani) - Nota Flashscore - 8.1

Benzar s-a remarcat din nou la Botoșani. Fundașul lateral a avut o evoluție solidă și a fost numit jucătorul meciului de Flashscore.

Mijlocași

Joao Pedro (UTA Arad) - Nota Flashscore - 8.7

Deși a intrat pe teren în minutul 57, în locul lui Rareș Pop, Joao Pedro a reușit să se remarce la arădeni. De altfel, portughezul a înscris și cel de-al treilea gol din poarta oltenilor de la FCU

Georgi Milanov (Dinamo București) - Nota Flashscore - 8.5

Milanov a avut o nouă prestație solidă în linia de mijloc a dinamoviștilor, el reușind să înscrie al doilea gol al "câinilor roșii" în deplasarea de la Universitatea Cluj.

Cosmin Matei (Sepsi OSK) - Nota Flashscore - 8.4

Cosmin Matei și-a încununat evoluția bună din deplasare de la Farul Constanța cu un gol. Acesta este al cincilea gol al sezonului, Matei mai având în cont și cinci pase decisive.

Atacanți

Rareș Pop (UTA Arad) - Nota Flashscore - 8.8

Tânărul jucător care se va alătura lui Rapid București în această vară a înscris al cincilea său gol din acest sezon în partida cu ultima clasată, FC U Craiova 1948.

Philip Otele (CFR Cluj) - Nota Flashscore - 9.0

Atacantul nigerian este jucătorul etapei. El a reușit o dublă și o pasă de gol în partida câștigată de CFR Cluj în fața lui Rapid, scor 3-2.

Pavol Safranka (Sepsi OSK) - Nota Flashscore - 8.8

Atacantul slovat a marcat de trei ori în poarta lui Farul Constanța și a contribuit din plin la victoria echipei sale. Cu cele trei reușite din această etapă, Safranka a ajuns la opt goluri marcate în acest sezon.