Un jucător de bază își anunță plecarea de la CFR după umilința cu Farul: ”Nu avem nicio scuză!”

Cristian Manea
Cristian ManeaProfimedia
Farul Constanța a reușit o victorie zdrobitoare împotriva celor de la CFR Cluj cu 5-1 , iar ardelenii sunt în degringoladă.

Fundașul Cristi Manea nu s-a menajat nici pe el și nu și-a menajat nici colegii după partida în care că CFR aproape că nu a contat pe teren.

Apărătorul lateral a spus că CFR Cluj are nevoie de un antrenor dur, așa cum este Dan Petrescu, pentru a reveni la forma de odinioară.

”Nu avem nicio scuză. Am fost penibili toți în această seară. Trebuie să ne trezim, pentru că mergem la Craiova şi va fi şi mai greu ca astăzi. La pauză trebuia să fim cu toţii schimbaţi, am făcut cel mai slab meci al nostru”, a spus Manea după partidă.

”Noi am avut ocaziile noastre, dar în loc să facem 1-1, s-a făcut 2-0. Nu mai am cuvinte, sunt foarte supărat și pe mine, pe toată lumea. Cu FCSB meritam cel puțin un egal, dar parcă nici nu mai avem noroc, nici noi nu suntem bine”.

”CFR are nevoie de un antrenor ca lumea, care să pună piciorul în prag, să fie o seriozitate mult mai mare”, a concluzionat Manea.

Cristi Manea la un pas de plecare

Mai important, Cristi Manea a transmis că nu a ajuns încă la o înțelegere cu CFR Cluj pentru prelungirea contractului și că cel mai probabil la finalul acestui sezon va părăsi formația din Gruia.

Eu îmi fac treaba până la final, îmi va expira contractul la finalul acestui sezon, nu am ajuns la nicio înțelegere, cred că voi pleca la vară”, a spus Cristi Manea la finalul meciului.