Spectacol în play-out. Șase goluri în duelul dintre FCU Craiova 1948 și Voluntari

Spectacol în play-out. Șase goluri în duelul dintre U Craiova și Voluntari
Spectacol în play-out. Șase goluri în duelul dintre U Craiova și VoluntariProfimedia
FCU Craiova 1948 și Voluntari au terminat la egalitate unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din play-out.

FCU Craiova 1948 - Voluntari 3-3

Craiovenii au condus cu 2-0 și cu 3-1, însă au fost egalați în ultima parte a meciului. Bahassa a deschis scorul în minutul 22, iar Chițu a majorat avantajul gazdelor în minutul 54. Într-un interval de 16 minute, 66-81 s-au înscris 4 goluri. Autogolul lui Duarte (66) a redus din handicapul oaspeților, pentru ca Bauza (70) să readucă Craiova la două goluri în față. FC Voluntari a reușit să egaleze în doar 5 minute (77 și 81) prin golurile lui Nemec și Florea.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

În urma acestui rezultat, FCU Craiova 1948 a urcat pe locul 7, la egalitate de puncte (27) cu Petrolul Ploiești, care va juca duminică, pe teren propriu, cu U Cluj. Voluntari acumulează 23 de puncte și urcă pe locul 9, la egalitate cu Botoșani, care va juca vineri la Arad, cu UTA.