Sepsi se impune în fața lui Rapid. Giuleștenii rămân fără victorie în play-off

Sepsi se impune în fața lui Rapid. Giuleștenii rămân fără vicotrie în play-off
Sepsi se impune în fața lui Rapid. Giuleștenii rămân fără vicotrie în play-offRapid București
Sepsi OSK s-a impus cu 2-0 în fața lui Rapid București, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Superligii de fotbal.

Statistici Sepsi OSK - Rapid București 2-0

Rapidiștii au suferit prima înfrângere în play-off și rămân fără victorie după trei etape (E2, Î1).

Sepsi a înregistrat prima victorie din play-off, după două înfrângeri consecutive.

Gazdele au deschis scorul în minutul 26, prin Tudorie, care a finalizat o fază pornită de la o gravă greșeală a portarului Horațiu Moldovan.

Victoria a fost pecetluită pe final de meci, min 86, când Ștefănescu l-a învins din nou pe portarul giuleștean.

Rapid putea să reducă din handicap în prelungirile partidei, însă căpitanul Săpunaru a ratat un penalty.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

În urma acestui rezultat, situația în clasament rămâne identică, cu Sepsi pe ultimul loc, iar Rapid pe 5.