Remiză fără gol la Buzău. Gloria și UTA vor decide la Arad cine va juca sezonul viitor în Superligă

Ubbink, titular în barajul de la Buzău
Ubbink, titular în barajul de la BuzăuProfimedia
Gloria Buzău și UTA au terminat la egalitate 0-0 în prima manșă a barajului pentru promovare/menținere în Superligă.

UTA putea marca în câteva rânduri prin ocaziile lui Rareș Pop (4), Keșeru (30) și Postolachi, în timp ce de la gazde Boiciuc a trecut de două ori pe lângă gol (13, 31), a doua oară lovind transversala.

În repriza secundă, cea mai mare ocazie a partidei a avut loc în minutul 75, când Wiktorski l-a împiedicat pe Roger să reia din interiorul careului, într-o fază în care fostul ceferist scăpase singur cu portarul.

Manșa a doua dintre cele două echipe va avea loc pe 4 iunie, la Arad.

Luni va avea loc celălalt meci de baraj dintre Dinamo și FC Argeș.