Petrolul rămâne fără victorie. Voluntari marchează două goluri în două minute

Petrolul rămâne fără victorie. Voluntari marchează două goluri în două minuteProfimedia
FC Voluntari a învins-o pe Petrolul Ploiești cu scorul de 2-0 (0-0), luni seara, în deplasare, într-o partidă din etapa a treia a Superligii de fotbal.

FC Petrolul Ploiești - FC Voluntari 0-2

Diferența s-a făcut în ultimul sfert de oră, după ce fundașul brazilian Guilherme Garutti (Petrolul) a primit al doilea cartonaș galben (74), pentru un fault la Marcelo Lopes. Din lovitura liberă acordată, portarul Lukas Zima a respins în bară șutul lui Adam Nemec, iar apoi fundașul Radu Boboc a reluat în plasă (77). Aceasta a fost primul său gol marcat pentru ilfoveni.

Statistici meci
Statistici meciStatsPerform

Jocul s-a reluat de la centru, mingea a ajuns la portarul ceh Zima, care a degajat greșit la slovacul Nemec, iar acesta a majorat diferența (79).

Petrolul rămâne fără victorie după trei etape, în timp ce FC Voluntari este la al doilea succes.