Patru fotbaliști, OUT de la Oțelul după înfrângerea cu Universitatea Craiova

Dorinel Munteanu, antrenorul Oțelului Galați
Dorinel Munteanu, antrenorul Oțelului GalațiProfimedia
Dorinel Munteanu a anunțat după eșec că a greșit campania de transferuri. Acum încearcă să schimbe lucrurile.

Oțelul Galați a pierdut partida de pe teren propriu cu Universitatea Craiova, scor 1-3, din etapa cu numărul 17 din SuperLigă.

Omul meciului a fost olteanul Alexandru Mitriță, care  a reușit un ”hat-trick” pentru echipa sa.

Dorinel Munteanu a spus la finalul partidei că a greșit mai multe transferuri în vară. Nu a așteptat prea mult pentru a lua deja primele decizii.

Antrenorul Oțelului a declarat că patru jucători își fac deja bagajele în urma eșecului de pe teren propriu.

Am dat afară patru jucători în dimineaţa asta. Nu pot să dau nume pentru că au contracte, nu pot să zic. Sunt lucruri interne, cu salarii şi altele.

”I-am dat afară pentru că nu se pliază pe proiectul nostru. Nu a fost vorba doar de meciul cu Universitatea Craiova, au fost vreo cinci, şase, şapte meciuri”, a spus Dorinel Munteanu, potrivit Fanatik.

”Mă simt umilit”

La finalul partidei disputate la Galați, Dorinel Munteanu s-a arătat extrem de dezamăgit de prestația elevilor săi din a doua repriză, când formația sa a încasat 3 goluri de la Alexandru Mitriță.

În a doua repriză nu știu ce s-a întâmplat cu jucătorii mei, dar mă simt umilit de această înfrângere și sunt responsabil de acest eșec”.

Jocul unora dintre fotbaliștii mei a fost unul foarte, foarte slab. Nu vreau să dau nume, voi analiza. Se pare că am greșit câteva transferuri, dar încerc să scot maxim din aceste jocuri până la sfârșitul anului, iar după aceea mă orientez”, a spus Dorinel Munteanu, la interviul de după partidă.