Kopic, șocat după înfrângerea din prelungiri cu Botoșani:” În viața mea nu am trăit asta!”

Zeljko Kopic
Zeljko KopicProfimedia
FC Botoșani a câștigat meciul cu Dinamo cu 2-1 în etapa a 6-a din play-out-ul SuperLigii și a ajuns pe loc de baraj. Moldovenii au marcat golul victoriei în minutele de prelungire.

Tehnicianul Zeljko Kopic e exasperat după ce "câinii roșii" au primit gol pentru a patra oară pe final de meci.

După o nouă înfrângere, Dinamo București a ajuns din nou pe loc direct retrogradabil.

Golul primit pe final este cu atât mai dureros cu cât dinamoviștii au început meciul cu un autogol.

Gabriel de Moura a înscris în propria poartă, în minutul 13.

Dinamoviștii au egalat înainte de pauză, prin Selmani, care a șutat peste Ducan și a modificat tabela în prelungirile primei reprize, dar totul s-a încheiat cu o nouă înfrângere.

După partidă, antrenorul croat și-a găsit cu greu cuvintele.

"Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut”, a spus Kopic.

Tehnicianul croat știe însă că nu e totul pierdut și sună adunarea înaintea partidei contra celor de la FC Voluntari.

O să fie foarte greu.Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici", a spus Kopic, potrivit Digi Sport.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani a ajuns la 21 de puncte și a urcat pe locul 13, loc de baraj, în timp ce Dinamo, cu 20 de puncte, a coborât pe locul 15, direct retrogradabil.

În următoarea etapă a play-out-ului SuperLigii, moldovenii vor juca în deplasare cu Petrolul Ploiești, iar echipa lui Kopic va primi vizita celor de la FC Voluntari.