Hermannstadt revine pe final de meci și învinge Chindia

Chindia a reușit să deschidă scorul în minutul 15 al meciului
Chindia a reușit să deschidă scorul în minutul 15 al meciuluiAFC Chindia Oficial
Chindia Târgoviște a fost la un pas să o învingă pe FC Hermannstadt, dar sibienii au revenit spectaculos pe final de meci și s-au impus cu 1-2.

Chindia Târgoviște - FC Hermannstadt 1-2

Chindia Târgoviște a reușit să deschidă scorul încă din prima repriză (minutul 15) prin Daniel Popa (28 ani). Șase minute mai târziu au avut și un gol anulat de VAR.

Sibienii au forțat în partea secundă, iar Alhassan a restabilit egalitatea cu ajutorul unei decizii VAR. Inițial, centralul a considerat că mingea nu depășise cu întreaga circumferință linia porții, dar, ulterior, reluările l-au contrazis pe arbitru, iar golul a fost validat.

Nouă minute mai târziu, în prelungirile meciului (90+2), trupa lui Marius Măldărășanu a reușit să mai marcheze prin Opruț. Butean a centrat din flancul drept, iar șutul lui Opruț s-a dus direct în plasa laterală.

Cartonaș roșu pentru Gabi Iancu

Spiritele s-au încins pe final de meci, iar în minutul 90, după ce Iancu a ieșit și Babic a intrat, arbitrul i-a arătat cartonaș roșu pentru injurii aduse fanilor adverși.