FCSB, tot mai aproape de titlu! Roș-albaștrii, victorioși după 2 gafe în apărarea oltenilor

În runda cu numărul 3 din play-off-ul Superligii, FCSB s-a impus cu 2-0 în fața Universității CraiovaProfimedia
În runda cu numărul 3 din play-off-ul Superligii, FCSB s-a impus cu 2-0 în fața Universității Craiova.

FCSB - Universitatea Craiova 2-0

Trei din trei pentru FCSB în play-off, roș-albaștrii fiind tot mai aproape de a obține primul titlu după 2015, ultimul an în care bucureștenii au cunoscut succesul sub comanda antrenorului Costel Gâlcă.

Gazdele au început energic duelul de pe Arena Națională. Pe rând, Șut, Lixandru, Chiricheș și Miculescu au ratat ocazia de a-și duce echipa în avantaj.

Elevii lui Elias Charalambous nu au avut emoții prea mari, întrucât soarta acestei partide a fost decisă în doar 3 minute, bucureștenii fiind ajutați de două greșeli majore produse în apărarea oltenilor.

Golgheterul Florinel Coman a punctat din nou și a ajuns la borna de 17 reușite în întregul sezon. Extrema a înscris din lovitură liberă, fază la care portarul Popescu a fost învins destul de ușor.

Stats
StatsOpta by Stats Perform

La distanță de numai 2 minute, FCSB a primit cadou golul de 2-0, de această dată Vlădoiu fiind cel care a deviat nefericit în proprie poartă, în urma unui corner executat de același Florinel Coman.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

În repriza secundă, Cîmpanu și Crețu au semnat cele mai mari ocazii în dreptul formației din Bănie.

Cu 7 etape rămase de disputat, FCSB are un avans de 10 puncte în play-off față de CFR Cluj și Universitatea Craiova.