Dulce răzbunare pentru Florin Pîrvu. Victorie categorică a lui FC Voluntari la Ploiești

Victorie categorică a lui FC Voluntari
Victorie categorică a lui FC VoluntariProfimedia
FC Voluntari s-a impus categoric, cu 4-0, pe terenul Petrolului Ploiești, și s-a distanțat momentan de zona retrogradării.

Petrolul Ploiești - FC Voluntari 0-4

Antrenorul Florin Pîrvu s-a răzbunat pe fosta sa echipă, care l-a concediat în urmă cu aproximativ o lună, și le-a administrat ploieștenilor o corecție dură.

A fost 3-0 la pauză pentru ilfoveni, Rață (20), Armaș (24) și Nemec (45+5) stabilind un scor de neprezentare în prima repriză.

Coșmarul a continuat pentru gazde și în partea secundă, Merloi (60) ducând scorul la un neverosimil 4-0.

FC Voluntari se distanțează momentan de zona roșie. Ilfovenii au acum 20 de puncte (locul 12), cu două mai mult decât Poli Iași, care ocupă primul loc de baraj.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

După patru puncte obținute în primele două meciuri din play-out, Petrolul riscă să intre în hora retrogradării. Ocupă în prezent locul 11, cu 20 de puncte.