Craiova și U Cluj, victorii în amicalele cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu și Unirea Dej

Universitatea Craiova
Universitatea Craiova Profimedia
Cele două echipe din Superligă au profitat de pauza competițională cauzată de meciurile de calificare la Euro ale Naționalei de Fotbal pentru a-și urmări jucătorii mai puțin folosiți

Universitatea Craiova a învins formația de ligă secundă Viitorul Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 3-0 (1-0), sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci amical, potrivit paginii de Facebook a clubului din Superligă.

Golurile au fost marcate de Alexandru Mitriță (min. 40), Jovan Markovic (min. 52) și Andrei Ivan (min. 68).

Universitatea a început cu L. Popescu - Vlădoiu, Lăpădătescu, Badelj, Borța - Căpățînă, Mateiu - Houri, Ișfan, Mitriță - Koljic

În repriza secundă, antrenorul Laurențiu Reghecampf i-a utilizat pe: Lazar - D. Sala, Roguljic, Al. Crețu, A. Ivan, J. Markovic, Stana, Tomasec, Ninaci, Bană, Gașpăr, Neață.

Universitatea Cluj a învins-o pe Unirea Dej cu 2-0), în meci amical

Echipa antrenată de Ioan Ovidiu Sabău s-a impus prin golurile marcate de Ianis Stoica (36) și Filip Ilie (82).

''U'' a evoluat în formula: Gorcea (Chirilă, 70) - Peteleu (D. Oancea, 70), Mitrea (Pițian, 70), Masoero (A. Miron, 70), Vătăjelu (R. Dimitrov, 70) - Bic (G. Simion, 70), K. Doukoure (Silaghi, 70), D. Nistor (Calcan, 46) - I. Stoica (Tescan, 70), D. Popa (A. Hofman, 70), Al. Cîmpanu (F. Ilie, 70).