Coman, reacție după victoria cu CFR Cluj: ”Mergem la Farul, suntem dornici să ne arătăm valoarea”

FCSB a făcut un pas important în lupta pentru titlu, după ce a reușit o victorie la limită, 1-0 pe Arena Națională cu CFR ClujProfimedia
FCSB a făcut un pas important în lupta pentru titlu, după ce a reușit o victorie la limită, 1-0 pe Arena Națională cu CFR Cluj.

La finalul partidei, Florinel Coman, marcatorul golului care a adus victoria lui FCSB în duelul cu CFR Cluj, a spus că formația pe care o reprezintă a reușit să se impună după un joc ”bărbătesc” în fața ardelenilor.

”Mă bucur că am fost desemnat omul meciului, dar e mai puțin important. Am avut un meci decisiv, o primă finală pe care am tratat-o foarte bine. Nu am lăsat adversarul să aibă ocazii. Un joc reușit, un joc bărbătesc, pe care l-am câștigat.

O primă repriză mai slabă față de a doua, dar nu a fost un joc slab nici în prima repriză, am avut două ocazii”, a spus Florinel Coman după victoria bucureștenilor.

”Ei au venit aici pentru un egal”

”La pauză, ne-am spus că trebuie să luptăm până la final și că mai avem o repriză în care trebuie să demonstrăm că merităm să fim campioni și că nu ne e frică de lucrul ăsta.

Ei au venit aici mai mult pentru un egal. Am câștigat, sunt fericit, nu vreau să vorbesc despre cei de la CFR, ei își știu problemele, e treaba lor. Mergem la Farul, suntem dornici să ne arătăm valoarea, să ne arătăm curajul”, a completat extrema stângă a bucureștenilor, care i-a mulțumit totodată lui Darius Olaru pentru assistul din momentul golului.

”A fost o pasă extraordinară a lui Darius, îi mulțumesc. Am scăpat singur, am avut timp să văd portarul, mi-am făcut-o în lateral perfect. Puteam și acum doi ani, trei ani. Mă simt puternic, fizic stau bine și am încredere”.

”FCSB este Steaua”

În finalul discursului său, Florinel Coman a declarat că ”FCSB este Steaua”, fiind bucuros de faptul că roș-albaștrii au fost susținuți în tribune de peste 42.000 de suporteri.

”Au fost 42.000 de oameni în tribune, au venit să vadă că FCSB își dorește campionatul. Ce să însemne? FCSB este Steaua. Asta înseamnă pentru mine și pentru toți care au venit”.

În runda cu numărul 9, FCSB va întâlni liderul Farul.