CFR Cluj bifează un nou transfer: un fost adversar din preliminariile Ligii Campionilor

Atacantul bosniac Luka Juricic a fost adversarul lui CFR Cluj în preliminariile Ligii Campionilor de anul trecutProfimedia
Cluburile de fotbal CFR 1907 Cluj și FC Piunik Erevan au ajuns la un acord privind transferul jucătorului bosniac Luka Juricic la echipa din Gruia, a anunțat, marți, clubul ardelean pe pagina sa de Facebook.

Atacantul de 26 de ani vine la CFR după un sezon petrecut în Armenia, la fosta adversară din preliminariile Champions League pentru care a jucat 46 de partide și a înscris nu mai puțin de 25 de goluri.

Juricic, care are și cetățenie croată, a mai evoluat în la HNK Sibenik (Croația), Gimpo FC (Coreea de Sud), NK Siroki Brijeg, FK Zeljeznicar Sarajevo (ambele din Bosnia-Herțegovina).

Luka Juricic a jucat împotriva CFR-ului în meciul câștigat de Piunik cu 4-3 la loviturile de departajare, după 2-2 la capătul prelungirilor, pe 13 iulie 2022, la Cluj-Napoca, în manșa secundă a primului tur preliminar al Ligii Campionilor. Atunci, Juricic a intrat la pauză.