Alibec ratează un penalty, dă o pasă de gol și este eliminat. Ivan egalează din penalty

LIVE: Universitatea Craiova - Farul Connstanța
LIVE: Universitatea Craiova - Farul ConnstanțaOpta by Stats Perform
Universitatea Craiova a primit vizita liderului Farul Constanța în cadrul etapei a șaptea din play-out-ul Superligii de fotbal a României.

Univ. Craiova - Farul 1-1

Farul Constanța a reușit să câștige un punct important în deplasarea de la Craiova, în condițiile în care a jucat o repriză întreagă cu un jucător mai puțin. Echipa lui Gheorghe Hagi rămâne fără victorie în deplasare în play-off (E3, Î1).

Clasament play-off la finalul partidei
Clasament play-off la finalul partideiFlashscore

Fluier final! Universitatea Craiova și Farul Constanța termină la egalitate, scor 1-1. Ambele goluri au fost înscrise din penalty.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Min. 90+7 - Bairam șutează pe lângă poartă din interiorul careului.

Min. 90 - Partida va fi prelungită cu 7 minute.

Min. 89 - Aioani o salvează pe Farul cu o dublă intervenție, după care Koljic a trimis cu capul în transversală. Tușierul a ridicat și fanionul pentru o poziție de offside.

Min. 82 - GOOOL Univ. Craiova! Andrei Ivan îl învinge pe Aioani de la punctul cu var.

Min. 80 - Analiză VAR, posibil penalty pentru Universitatea Craiova. Chivulete este chemat la marginea terenului pentru a analiza faza.

Min. 64 - Crețu pune latul din șase metri si Aioani are un reflex salvator și respinge în corner.

Min. 61 - Markovic șutează pe colțul lung, mingea este deviată și trece puțin pe lângă poartă.

Min. 59 - Crețu reia cu capul din careu și Aioani reține fără probleme.

Min. 48 - Alexandru Crețu trimite cu capul din șase metri. Aioani reține în doi timpi.

A început repriza secundă!

Statistici prima repriză
Statistici prima reprizăOpta by Stats Perform

Min 45+8 - Pauză pe Ion Oblemenco. Farul conduce cu 1-0, dar va fi nevoită să evolueze în 10 oameni în repriza secundă.

Min. 45+8 - Markovic driblează în careu, își culcă adversarul, însă șutul său trece mult pe lângă poartă.

Min. 45+4 - CARTONAȘ ROȘU Farul Constanța! Denis Alibec este eliminat după ce l-a lovit cu cotul pe Vlădoiu.

Min. 43 - OCAZIE MARE Univ. Craiova! Markovic reia cu capul din plonjon și Aioani respinge în corner.

Min. 24 - GOOOL FARUL! Alibec recuperează o minge în tușă, pătrunde în careu și îi pasează lui Mateus, care singur cu poarta goală înscrie fără emoții.

Min 22 - Markovic trimite cu capul centrarea din corner, mingea îl lovește pe Boli și trece puțin pe lângă poartă.

Min. 21 - Cîmpanu (Univ. Craiova) trimite un voleu de la distanță și Aioani respinge în corner.

Min. 13 - Alex Mateiu (Univ. Craiova) șutează periculos de la marginea careului mare, însă mingea trece peste poartă.

Min. 11 - RATARE PENALTY! Denis Alibec a ratat lovitura de la 11m. Atacantul Farului a șutat tare, însă pe centru, iar mingea a fost respinsă de Laurențiu Popescu.

Min. 10 - După aproape patru minute, centralul Chivulete acordă penalty pentru Farul.

Min. 6 - Arbitrii VAR verifică un potențial penalty pentru Farul Constanța. Denis Alibec a fost faultat la limita careului.

Min. 1 - A început partida de pe Ion Oblemenco. Farul a avut lovitura de start.