Veteranul Modric aduce victoria Realului cu o execuție de clasă

Veteranul Modric aduce victoria Realului cu o execuție de clasăProfimedia
Real Madrid a obținut o victorie importantă în LaLiga, reușind să se impună cu 1-0 în fața celor de la Seviila.

Singurul gol al partidei a fost marcat de veteranul Modric. Croatul a fost introdus pe teren de antrenorul Carlo Ancelotti în minutul 75, iar șase minute mai târziu a marcat golul victoriei cu un șut impecabil de la marginea careului.

Gazdele au mai avut și un gol anulat în prima repriză, considerându-se că s-a comis un fault în faza în care Lucas Vasquez a reușit să introducă mingea în plasă.

Cu acest succes, Real Madrid păstrează o diferență de opt puncte în fruntea LaLiga (65p) față de marea sa rivală, Barcelona, care ocupă locul secund.

Statistica partidei
Statistica partideiOpta by Stats Perform

Sevilla rămâne pe locul 15, cu 24 de puncte, la șase lungimi distanță de zona roșie.