Real Madrid mai face un pas spre titlu în LaLiga: Arda Guler, decisiv pentru madrileni

Arda Guler a marcat din nou pentru Real Madrid
Arda Guler a marcat din nou pentru Real MadridProfimedia
Real Madrid a obținut o victorie importantă în deplasarea de la Real Sociedad, echipă neînvinsă în precedentele cinci partide, și este tot mai aproape de cel de-al 36-lea trofeu de campioană în la LaLiga.

Real Sociedad - Real Madrid 0-1

Tânăra speranță a Turciei, Arda Guler, a marcat singurul gol al partidei, în minutul 29. Gazdele au restabilit egalitatea după trei minute, însă reușita lui Takefusa Kubo a fost anulată pentru un fault în atac.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Arda Guler, în vârstă de 19 ani, se află la al doilea gol în tricoul lui Real Madrid

Madrilenii au acum 14 puncte avans în fața rivalei Barcelona, care va juca luni, 29 aprilie, de la ora 22:00, pe teren propriu cu Valencia.