Oblak asigură victoria celor de la Atletico Madrid, după două înfrângeri și un egal

Atletico Madrid - Betis 2-1
Atletico Madrid - Betis 2-1Profimedia
În etapa cu numărul 27 din LaLiga, Atletico Madrid a reușit să învingă pe Real Betis, scor 2-1.

Atletico Madrid a reușit să smulgă cele trei puncte din această etapă. Cu Horațiu Moldovan rezervă, Atleti a trecut rapid în avantaj în minutul 8 al partidei după un autogol al lui Silva. În minutul 28, Morata a ratat un penalty. Chiar și așa, nu a rămas dator. Pe finalul primei reprize, în minutul 44, acesta a înscris pentru 2-0.

Real Betis a revenit cu încredere de la vestiare și au redus din diferență în minutul 62 prin Carvalho, iar meciul s-a terminat 2-1.

Atletico vine după trei meciuri fără victorie, iar acest succes este ca o gură de aer înainte de partida cu Cadiz din etapa următoare, etapă urmată de returul cu Inter Milano din Champions League.