Benzema, hattrick în 6 minute și 30 de secunde. Real a făcut instrucție cu Valladolid

Benzema, hattrick în mai puțin de 7 minute
Benzema, hattrick în mai puțin de 7 minuteAFP
Real Madrid s-a impus la scor în fața lui Valladolid, în etapa a 27-a din LaLiga.

Real Madrid - Valladolid 6-0

Real Madrid a reușit să rezolve meciul încă din prima repriză, când a înscris de 4 ori în doar 15 minute. Karim Benzema a fost jucătorul meciului, el fiind notat cu 8,9 de Flashscore. Francezul a marcat un hattrick în doar 6 minute și 30 de secunde. Acesta este primul hattrick marcat în prima repriză de când evoluează la Real Madrid.

Statistici Benzema
Statistici BenzemaOpta by Stats Perform/AFP

O evoluție apreciată a avut și Asensio, care a reușit o pasă de gol și un gol. Este pentru a patra oară când Asensio reușește această performanță, ultima dată în 2021.

În urma victoriei convingătoare cu Valladolid, Real rămâne la 12 puncte în urma liderului Barcelona.

Clasament LaLiga
Clasament LaLigaFlashscore

Cele două formații se vor întâlni miercuri în returul Copa del Rey. În meciul tur, Barca s-a impus cu 1-0.

Barcelona - Real Madrid, miercuri, ora 22:00