Risto Radunovic: ”Cu CSKA 1948 trebuie să facem un meci defensiv perfect”

Risto Radunovic
Risto RadunovicProfimedia
Jucătorul lui FCSB, Risto Radunovic, a afirmat, marți, într-o conferință de presă, că formația sa va fi nevoită să facă un joc defensiv perfect în partida cu echipa bulgară ȚSKA 1948, din prima manșă a turului 2 preliminar al Europa Conference League.

”Ne așteaptă un meci dificil, cu o echipă care joacă un fotbal direct, un fotbal sănătos, să zicem. Am venit aici să facem tot posibilul ca să câștigăm meciul, să obținem un rezultat bun în perspectiva meciului de la București. CSKA 1948 joacă un fotbal bun, un joc direct, au jucătorii din atac foarte buni, cu jucători foarte puternici.

”Dar și noi avem calitățile noastre și suntem încrezători în echipa noastră. Până acum este cel mai important meci al sezonului, din preliminariile cupelor europene, avem nevoie de un meci bun în care trebuie să muncim 90 de minute, nu doar o repriză sau 70 de minute, avem nevoie de un meci defensiv perfect”, a afirmat fundașul lui FCSB.

Fotbalistul muntenegrean spune că echipa sa pare să fie pe drumul cel bun după un start de sezon în Superligă cu două victorii, precizând că FCSB nu e favorită în meciul cu CSKA 1948.

”Primele două meciuri ne dau speranțe că suntem pe drumul cel bun, dar după cum am spus, fiecare meci are istoria lui și meciurile din Europa sunt altceva, trebuie să le tratăm foarte serios și să facem tot posibilul ca să obținem un rezultat bun.

”Nu suntem clar favoriți, o să fie un meci de bătaie, în Bulgaria se câștigă greu, dar noi suntem pregătiți. Venim după două victorii și vrem să câștigăm și mâine (miercuri). În comparație cu CSKA 1948 avem o experiență mai mare în Europa. Anul trecut am jucat în Europa după cinci ani și vrem să repetăm, cu rezultate mai bune în grupă”, a mai spus Radunovic.

Echipa de fotbal FCSB va întâlni, miercuri, de la ora 20:30, la Sofia, formația CSKA 1948 în prima manșă a turului 2 preliminar al Europa Conference League.

Urmărește CSKA 1948 Sofia - FCSB pe Flashscore!