Valentin Mihăilă, taxat de italieni după roșul primit cu Israel: "Își continuă forma slabă"

Israel - România 1-2
Israel - România 1-2Profimedia
Presa din Italia nu l-a iertat pe Valentin Mihăilă, jucător care evoluează la Parma, după cartonșul roșu primit în meciul decisiv al naționalei României. Jurnaliștii italieni au notat că românul "își continuă forma slabă".

Publicația italiană Parma Live a avut o reacție imediată după prestația lui Valentin Mihăilă în meciul dintre Israel și România, scor 1-2. Chiar dacă echipa națională a reușit să obțină calificarea la EURO 2024, jucătorul Parmei a fost subiectul unei dezamăgiri totale. Mihăilă, intrat pe teren în minutul 65 în locul lui Drăguș, a ratat o ocazie importantă, iar ulterior a primit cartonașul roșu direct și a fost eliminat de pe teren.

"Mihaăilă își continuă forma slabă"

„În noaptea de sărbătoare a României, țara care a obținut calificarea la Euro 2024 cu succesul împotriva Israelului, singura notă discordantă este expulzarea lui Valentin Mihailă. România a reușit să răstoarne deficitul inițial: golul Israelului după doar două minute de joc. Ei au răspuns prin golurile lui Pușcas și Hagi.

În ceea ce a fost o noapte de neuitat pentru naționala României, același lucru nu se poate spune și despre Mihailă, care își continuă forma slabă după problemele fizice. Intrând pe teren în minutul 65, Mihailă, după ce a ratat o mare șansă de a încheia meciul, a fost eliminat în minutul 84. pentru un fault asupra lui Turgeman”, au notat italienii.