VIDEO. Gafa făcută de Valentin Cojocaru în ultima etapă din Polonia

Legia - Pogon Szczecin 1-1
Legia - Pogon Szczecin 1-1Profimedia
Valentin Cojocaru, portarul titular al echipei Pogon Szczecin, a gafat în ultima etapă din Ekstraklasa, iar echipa sa a obținut o remiză în deplasare sâmbătă seara, scor 1-1 împotriva echipei Legia Varșovia.

Gazdele au reușit să deschidă scorul prin Pawel Wszolek în minutul 49, profitând de o gafă a lui Cojocaru, care a ratat mingea la o centrare. Totuși, echipa lui Cojocaru a reușit să echilibreze partida, iar Efthimis Koulouris a marcat golul egalizator în minutul 60, stabilind astfel scorul final la 1-1.

În acest sezon, Cojocaru a apărat în 19 meciuri pentru Pogon, atât în campionatul cât și în Cupa Poloniei, fiind titular în toate aceste partide. Echipa sa se află pe locul 3 în clasament, la 5 puncte distanță față de liderul Slask Wroclaw.