Partidă întreruptă în Copa del Rey după ce a căzut nocturna

Unionistas - Villarreal momentan suspendat din cauza unor probleme de iluminare
Unionistas - Villarreal momentan suspendat din cauza unor probleme de iluminareVillarreal CF
Nocturna a început să dea bătăi de cap pe finalul reprizei secunde.

Unionistas de Salamanca - Villarreal

După 90 de minute, rezultatul dintre Unionistas de Salamanca și Villarreal era egal, scor 1-1, astfel că urmau două reprize de prelungiri. Acestea nu au apucat însă să înceapă deoarece luminile s-au stins pe Estadio Municipal Reina Sofia.

Cum problema nu a putut fi rezolvată, arbitrul a trimis echipele la vestiare pentru a aștepta o soluție, deoarece nocturna nu dădea semne că se va reaprinde.

Villarreal a anunțat că meciul a fost amânat și că urmează să se stabilească ziua în care acesta va fi reluat.

Echipa din Liga a treia spaniolă, Unionistas de Salamanca, a reușit să egaleze în minutul 88, din penalty, după ce Villarreal a deschis scorul cu doar șase minute mai devreme.