Scorul începutului de an, în Cupa Franței: Au încasat 12 goluri după ce au călătorit aproape 7.000 de km

Lille a marcat de 12 ori
Lille a marcat de 12 oriProfimedia
Lille nu a avut milă de modesta echipă Golden Lion FC, care a călătorit aproape 7000 km din Martinica pentru a încasa 12 goluri în Cupa Franței.

Lille - Golden Lion 12-0

Așa cum era de așteptat, Lille a deschis rapid scorul, în minutul 11 prin Yusuf Yazici. Până la pauză, gazdele au mai înscris de șase ori. Repriza secundă s-a desfășurat după același scenariu. Jucătorii lui Lille au marcat din toate pozițiile, iar la final tabela a arătat un scor necruțător: 12-0.

Golden Lion este o echipă din micuța insulă Martinica.

În urma acestei victorii clare, Lille s-a calificat în șaisprezecimile Cupei Franței. Țintarul acestei faze nu a fost încă stabilit.