Veteranul Immobile aduce victoria pentru Lazio / Șahtior complică lucrurile în Grupa H

Ciro Immobile a marcat o dublă cu Celtic
Ciro Immobile a marcat o dublă cu CelticProfimedia
Flashscore vă prezintă rezultatele înregistrate marți seară în penultima etapă din grupele UEFA Champions League.

Rezultatele partidelor care au început de la ora 19:45:

Lazio - Celtic 2-0

Lazio și-a consolidat poziția de lider în Grupa E, acolo unde trupa lui Sarri a obținut victoria în ultimele 10 minute de joc. Intrat de pe bancă în minutul 61, veteranul Ciro Immobile a reușit o dublă pe Olimpico, stabilind scorul final al partidei.

Înainte de duelul dintre Feyenoord și Atletico de la ora 22:00, Lazio conduce Grupa E cu 10 puncte, în vreme ce scoțienii de la Celtic sunt pe ultimul loc, cu un singur punct și cu un golaveraj negativ (-11).

Grupa E
Grupa EFlashscore

Șahtior Donețk - Antwerp 1-0

Lucrurile se complică în Grupa H, acolo unde în acest moment avem trei formații care au acumulat 9 puncte: Barcelona, Porto și Șahtior. Ucrainenii lui Marino Pusic obțin cea de-a doua victorie consecutivă la scorul de 1-0, după succesul cu Barcelona din urmă cu două săptămâni.

Arena Volksparkstadion din Hamburg pare să le poarte noroc celor de la Șahtior, care au marcat unicul gol al partidei în minutul 12, prin Matviienko, în urma unei faze fixe.

De la ora 22:00, Barcelona și Porto se întâlnesc și ele în penultima etapă din faza grupelor, într-un duel pentru primul loc.