Real Madrid are un singur jucător indisponibil / Chelsea, doi fundași incerți

Real Madrid a efectuat marți ultimul antrenament
Real Madrid a efectuat marți ultimul antrenamentAFP
Real Madrid nu are probleme de lot înaintea meciului tur cu Chelsea Londra, din sferturile Ligii Campionilor la fotbal, cu excepția fundașului stânga Ferland Mendy.

Mendy, în recuperare după o leziune musculară, nu a mai jucat de trei săptămâni la Real Madrid, care beneficiază și de revenirea atacantului Mariano Diaz, foarte rar utilizat de Carlo Ancelotti în acest sezon.

Campioana Europei a efectuat marți ultimul antrenament dinaintea duelului cu Chelsea, care reeditează sfertul de sezonul trecut. Atunci, Real Madrid s-a impus cu 3-1 pe Stamford Bridge, dar a trecut prin mari emoții în returul de pe Santiago Bernabeu, când londonezii au câștigat cu același scor, Benzema aducând calificarea în semifinale cu un gol marcat în prelungiri.

Real Madrid a pierdut sâmbătă în La Liga, 2-3 cu Villarreal, chiar pe Santiago Bernabeu.

Chelsea, trei jucători incerți

Deși nu a fost inclus în lotul londonezilor pentru partida din weekend, când Chelsea a pierdut în deplasarea de la Wolves, Kante este apt pentru Liga Campionilor. Managerul Frank Lampard a spus că mijlocașul Kante a fost menajat deoarece el revine după o lungă perioadă de inactivitate.

Lampard are însă doi fundași incerți. Thiago Silva și Cesar Azpilicueta sunt în refacere după accidentări și sunt șanse mici să fie utilizați în manșa tur din Spania.

Și internaționalul englez Mason Mount este incert. Acesta nu a făcut parte din lotul lui Chelsea din deplasarea de la Wolves după ce a acuzat dureri în zona pelviană.

Totodată, atacantul Armando Broja este în continuarea indisponibil, el suferind o accidentare pe termen lung.

Urmărește Real Madrid - Chelsea pe Flashscore, miercuri, ora 22:00