Sorescu a înscris din nou în Turcia, însă românii de la Gaziantep au fost învinși pe final de meci

Deian Sorescu (stânga) a marcat din nou pentru Gaziantep
Deian Sorescu (stânga) a marcat din nou pentru GaziantepAFP
Gaziantep, echipa românilor Niță, Sorescu, Maxim și Drăguș a pierdut în deplasare la Rizespor deși a condus cu 1-0.

Rizespor - Gaziantep 3-1

Despărțirea de Marius Șumudică a avut impactul dorit la Gaziantep. În primul meci fără Șumudică, Gaziantep a câștigat cu Besiktas, Denis Drăguș și Deian Sorescu fiind autori a celor două goluri.

Gaziantep nu a reușit însă să lege rezultatele pozitive, deși s-a aflat la conducere în meciul cu Rizespor

Deian Sorescu și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor, înscriind din pasa lui Maxim pentru al doilea meci la rând. Acesta este al treilea gol înscris de Sorescu pentru turci.

Gazdele au restabilit egalitatea în minutul 64, prin autogolul lui M'Bakata. Shelvey a ratat un penalty produs de Florin Niță, în minutul 71, însă gazdele au înscris în cele din urmă în minutul 83, prin Olawoyin. Scorul final a fost stabilit în prelungiri (90+6) de Zeqiri, care l-a învins pentru a treia oară pe Niță.