FC Rapid, învinsă de Sigma Olomouc cu 0-2 într-o partidă amicală disputată în Antalya

FC Rapid a încheiat stagiul de pregătire din Antalya cu două victorii și o înfrângereProfimedia
Echipa de fotbal FC Rapid a fost învinsă, vineri, cu scorul de 2-0 (1-0), de formația cehă Sigma Olomouc, în cea de-a treia sa partidă și ultima din cadrul stagiului de pregătire din Antalya.

Golurile au fost marcate de Mojmir Chytil (minutul 22) și Vit Benes (minutul 66).

Antrenorul Adrian Mutu a început meciul cu următorul unsprezece: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, P. Iacob, Fl. Ştefan - Kait, A. Ciobanu - X. Emmers, Al. Ioniță II, Pănoiu - Dugandzic.

Pe parcursul întâlnirii au mai intrat la formația giuleșteană Luckassen, Dr. Grigore, Junior Morais, Sefer, Al. Albu, Crepulja, V. Costache, Cr. Ignat și A. Crivac.

Rapid încheie astfel stagiul de pregătire din Antalya cu două victorii și o înfrângere. În primele două meciuri, formația alb-vișinie a învins cu 3-2 pe Sariyer SK, formație din liga a treia turcă, și s-a impus cu 3-1 în fața formației Kecskemeti TE, a doua clasată din prima ligă a Ungariei.

Lotul echipei bucureștene revine la București în cursul zilei de sâmbătă.

FC Rapid va disputa primul meci oficial din 2023, vineri, 20 ianuarie, cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, de la ora 20:00, pe teren propriu, în cadrul etapei a 22-a a Superligii.