Drăgușin a marcat primul gol pentru Genoa. Pușcaș și-a dat autogol

Drăgușin a marcat primul gol pentru Genoa. Pușcaș și-a dat autogolProfimedia
Genoa a remizat 2-2 în deplasarea de la Modena, contând pentru etapa a 25-a din Serie B.

Modena - Genoa 2-2

Fundașul Radu Drăgușin și atacantul George Pușcaș au fost titulari pentru Genoa. Cei doi au avut însă evoluții total diferite. Drăgușin a reușit să deschisă scorul în minutul 6. Rezultatul de la pauză a fost egal, după ce Modena a egalat în minutul 33 prin Strizzolo.

Pușcaș a înscris și el, însă în propria poarta, în minutul 55. Atacantul a fost apoi înlocuit în minutul 67. În minutul 82 a fost trimis pe teren și Denis Drăguș, iar după doar trei minute Genoa a reușit să restabilească egalitatea prin golul marcat de Bani.

În urma acestui rezultat, Genoa rămâne pe locul doi în Serie B, la 12 puncte de liderul Frosinone.