Denis Drăguș: ”Trebuie să ne uităm la repriza a doua, așa trebuia să jucăm de la început”Profimedia
Internaționalul român Denis Drăguș a afirmat după partida amicală cu Slovenia, pierdută pe teren propriu cu 1-2, că 'tricolorii' nu au avut curaj în prima repriză, un etalon fiind a doua parte a jocului.

Marcator al unicului gol al României, Drăguș s-a arătat bucuros de reușita sa, sperând că va înscrie și în campania de calificare la Campionatul European din 2024.

”Mă bucur pentru golul înscris, orice reușită la națională înseamnă mult pentru mine. Mă bucur că am reușit să dau primul gol și sper ca pe viitor cu reușitele mele să luăm puncte, să câștigăm și să reușim să ne calificăm la turneele finale. Trebuie să luăm fiecare meci ca pe un mod de a crea un grup unit. Sunt foarte mulți jucători tineri și la aceste două meciuri, noi sperăm să jucăm din ce în ce mai bine, să fim cu toții pregătiți când începe campania de calificare”, a mai spus Drăguș.

Naționala de fotbal a României pierdut amicalul cu Slovenia, scor 1-2, disputat joi seara pe Cluj Arena.

Duminică 20 noiembrie, de la ora 20:30, pe Stadionul Zimbru din Chișinău, România va juca un alt test în perspectiva preliminariilor EURO 2024, contra selecționatei Republicii Moldova.

În campania de calificare la EURO 2024, România se află într-o grupă cu Elveția, Israel, Kosovo, Belarus și Andorra.

Vezi statisticile meciului România - Slovenia 1-2