CSA Steaua - România U21 2-4, într-un amical jucat în Ghencea

CSA Steaua - România U21 2-4, amical
CSA Steaua - România U21 2-4, amicalFRF
Selecționata de fotbal Unde-21 a României a învins liderul ligii secunde, CSA Steaua BucureÛti, cu scorul de 4-2 (2-1), joi seara, pe stadionul din Ghencea, într-un meci de pregătire.

Reprezentativa antrenată de Emil Săndoi s-a impus prin golurile marcate de Jovan Markovic (18 - penalty), Ştefan Baiaram (21), Marco Ehmann (55), Daniel Bîrligea (80). Pentru roș-albaștri au înscris Țvetelin Ciunciukov (16 - penalty) și Ştefan Pacionel (68).

În prima repriză, Steaua, în afara golului, a avut și ocazii prin Enceanu (30), Marin (35), Bodișteanu (36), dar și tricolorii au ratat prin Octavian Popescu, singur cu portarul (34).

În repriza secundă, Pitu (54) l-a testat pe portarul stelist, iar Bîrligea (71), Miculescu (87) și Racovițan (90+1) au trecut și ei pe lângă gol.

Echipa pregătită de Săndoi va juca un test și pe 21 noiembrie, cu FC Argeș (Pitești, ora 13:00).

România va găzdui Campionatul European Under-21 de anul viitor, împreună cu Georgia, urmând să joace într-o grupă cu Spania, Ucraina și Croația.

CSA Steaua București - România U21 2-4 (1-2)

Au marcat: Țvetelin Ciunciukov (16 - penalty), Ştefan Pacionel (68), respectiv Jovan Markovic (18 - penalty), Ştefan Baiaram (21), Marco Ehmann (55), Daniel Bîrligea (80).